EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 6.30; 8.00; 15.00; 17.00; 18.30
Niedziele: 6.30; 10.00; 12.00 - dolny kościół
8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 14.00; 17.00; 18.30; 20.00 - górny kościół
KRZYZ
Wrz 15, 2019

XXIV Niedziela Zwykła

 1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej Saletyńskiej, które są codziennie o godz. 18:00.
 2. We wtorek 17 września o godz. 18:00 w sali nr 11 odbędzie się spotkanie młodzieży i ich rodziców przygotowującej się do Bierzmowania. Spotkanie to będzie dla grupy starszej, czyli młodzieży z klas VIII szkoły podstawowej.
 3. W czwartek 19 września obchodzimy 173 rocznicę objawienia Matki Bożej Płaczącej na Górze La Salette. Jest to zarazem uroczystość Misjonarzy Saletynów i Sióstr Saletynek. W ten dzień będzie kolejne czuwanie modlitewne: o godz. 18:00 będzie nabożeństwo do MBS, o 18:30 Msza św., a po niej różaniec i procesja z figurą MBS wokół kościoła. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. Młodzież w wieku od 7 klasy szkoły podstawowej i starszą, zapraszamy na spotkania Oazy w piątki o godzinie 19:15 w salkach starego domu na pierwszym piętrze.
 5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystości Odpustowe ku czci naszej Patronki Matki Bożej Saletyńskiej. Suma Odpustowa będzie w Wigilię Odpustu, w sobotę o godz. 18:30, po której będzie procesja z figurą MBS wokół kościoła. W sobotę po procesji planowana jest również Agapa przy ciastku w sali nr 11. Zapraszamy na tę Agapę, ale też zapraszamy do pomocy zespołowi Caritas w jej przygotowaniu przez wcześniejsze przyniesienie ciast, które będą odbierane w sobotę też w sali nr 11 od godz. 12:00 do 14:00.
 6. W niedzielę odpustu rozprowadzany będzie kolejny numer Posłańca MBS, w którym jest także nasza wkładka parafialna. Zachęcamy do nabycia tego numeru.
 7. Przygotowania do I Komunii św. dla dzieci klas III i ich rodziców rozpoczniemy w naszej parafii w miesiącu październiku.
 8. W liturgii tygodnia:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana, męczenników
 • w środę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
 • w piątek – wspomnienie św. Andrzeja, Pawła i ich towarzysz męczenników
 • w sobotę – święto św. Mateusza Apostoła

baner numer konta

Z historii parafii

pismo swiete
Dzieje parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie sięgają roku 1931.
Znany rzeszowianin, ks. prałat Julian Łukaszkiewicz, z okazji 50-lecia kapłaństwa, w dniu 8 września 1931 roku, zakupił 2 morgi placu przy ul. Dąbrowskiego 59 z zamiarem założenia zakładu wychowawczego i sierocińca dla chłopców zaniedbanych, a pragnących uczyć się rzemiosła.
Po zebraniu stosownych funduszy przystąpiono do budowy domu.
13 czerwca 1932 roku dziekan rzeszowski, ks. Michał Tokarski, poświęcił fundamenty pod przyszły zakład wychowawczy.

Czytaj więcej...