EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 6.30; 8.00; 15.00; 17.00; 18.30
Niedziele: 6.30; 10.00; 12.00 - dolny kościół
8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 14.00; 17.00; 18.30; 20.00 - górny kościół
KRZYZ
Wrz 15, 2019

XXIV Niedziela Zwykła

 1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej Saletyńskiej, które są codziennie o godz. 18:00.
 2. We wtorek 17 września o godz. 18:00 w sali nr 11 odbędzie się spotkanie młodzieży i ich rodziców przygotowującej się do Bierzmowania. Spotkanie to będzie dla grupy starszej, czyli młodzieży z klas VIII szkoły podstawowej.
 3. W czwartek 19 września obchodzimy 173 rocznicę objawienia Matki Bożej Płaczącej na Górze La Salette. Jest to zarazem uroczystość Misjonarzy Saletynów i Sióstr Saletynek. W ten dzień będzie kolejne czuwanie modlitewne: o godz. 18:00 będzie nabożeństwo do MBS, o 18:30 Msza św., a po niej różaniec i procesja z figurą MBS wokół kościoła. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. Młodzież w wieku od 7 klasy szkoły podstawowej i starszą, zapraszamy na spotkania Oazy w piątki o godzinie 19:15 w salkach starego domu na pierwszym piętrze.
 5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystości Odpustowe ku czci naszej Patronki Matki Bożej Saletyńskiej. Suma Odpustowa będzie w Wigilię Odpustu, w sobotę o godz. 18:30, po której będzie procesja z figurą MBS wokół kościoła. W sobotę po procesji planowana jest również Agapa przy ciastku w sali nr 11. Zapraszamy na tę Agapę, ale też zapraszamy do pomocy zespołowi Caritas w jej przygotowaniu przez wcześniejsze przyniesienie ciast, które będą odbierane w sobotę też w sali nr 11 od godz. 12:00 do 14:00.
 6. W niedzielę odpustu rozprowadzany będzie kolejny numer Posłańca MBS, w którym jest także nasza wkładka parafialna. Zachęcamy do nabycia tego numeru.
 7. Przygotowania do I Komunii św. dla dzieci klas III i ich rodziców rozpoczniemy w naszej parafii w miesiącu październiku.
 8. W liturgii tygodnia:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana, męczenników
 • w środę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
 • w piątek – wspomnienie św. Andrzeja, Pawła i ich towarzysz męczenników
 • w sobotę – święto św. Mateusza Apostoła

baner numer konta

Z historii parafii

Dzieje parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie sięgają roku 1931. Znany rzeszowianin, ks. prałat Julian Łukaszkiewicz, z okazji 50-lecia kapłaństwa, w dniu 8 września 1931 roku, zakupił 2 morgi placu przy ul. Dąbrowskiego 59 z zamiarem założenia zakładu wychowawczego i sierocińca dla chłopców zaniedbanych, a pragnących uczyć się rzemiosła. Po zebraniu stosownych funduszy przystąpiono do budowy domu. 13 czerwca 1932 roku dziekan rzeszowski, ks. Michał Tokarski, poświęcił fundamenty pod przyszły zakład wychowawczy.

Czytaj więcej...

pismo swiete