EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 6.30; 8.00; 15.00; 17.00; 18.30
Niedziele: 6.30; 10.00; 12.00 - dolny kościół
8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 14.00; 17.00; 18.30; 20.00 - górny kościół
KRZYZ
Wrz 23, 2018

XXV Niedziela Zwykła

 

  1. Zapraszamy na nabożeństwa wrześniowe do Matki Bożej Saletyńskiej codziennie o godz. 1800.
  2. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci naszej Patronki Matki Bożej Saletyńskiej.
  3. Dzisiaj rozprowadzany jest kolejny numer Posłańca MBS, w którym jest także nasza wkładka parafialna. Zachęcamy do nabycia tego numeru.
  4. W czwartek o godz. 1900 w sali nr 11 odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Będzie to spotkanie dla młodzieżyszkoły średniej, a więc tej grupy, która już od roku uczestniczy w tym przygotowaniu. Termin spotkań dla młodzieży III klasy Ginazjum zostanie podany w październiku.
  5. W dniach od 1 do 7 października odbędzie się „Eucharystyczne Jerycho”. Program nieustannej adoracji Najświętszego Sakramentu dostępny jest na plakacie i ulotkach. Grupy, które prowadzą czuwanie mogą zapoznać się z grafikiem, natomiast osoby lub wspólnoty, które chciałyby prowadzić modlitwę w wolnych terminach prosimy o kontakt z ks. Wiesławem.
  6. Mieszkańcy ul. Podkarpackiej w Rzeszowie, pragną części tej ulicy nadać imię Ks. Romana Sikory MS, który kiedyś pracował w Zwięczycy i w naszej parafii. Dlatego zwracają się o poparcie tej inicjatywy, przez zebranie podpisów na listach. Listy te są przy wyjściu z kościoła. Trzeba podać imię i nazwisko oraz adres i podpisać. Mogą to uczynić osoby zamieszkałe w Rzeszowie. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy.
  7. W liturgii tygodnia:
  • w czwartek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana
  • w piątek – wspomnienie św. Wacława, męczennika 
  • w sobotę – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
 

baner numer konta

Z historii parafii

pismo swiete
Dzieje parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie sięgają roku 1931.
Znany rzeszowianin, ks. prałat Julian Łukaszkiewicz, z okazji 50-lecia kapłaństwa, w dniu 8 września 1931 roku, zakupił 2 morgi placu przy ul. Dąbrowskiego 59 z zamiarem założenia zakładu wychowawczego i sierocińca dla chłopców zaniedbanych, a pragnących uczyć się rzemiosła.
Po zebraniu stosownych funduszy przystąpiono do budowy domu.
13 czerwca 1932 roku dziekan rzeszowski, ks. Michał Tokarski, poświęcił fundamenty pod przyszły zakład wychowawczy.

Czytaj więcej...