EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 6.30; 8.00; 15.00; 17.00; 18.30
Niedziele: 6.30; 10.00; 12.00 - dolny kościół
8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 14.00; 17.00; 18.30; 20.00 - górny kościół
KRZYZ
Lis 26, 2017

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  1. W godzinach nocnych  po chorobie nowotworowej do Pana odszedł ks. Franciszek Dziedzic. Kapłan Diecezji Rzeszowskiej, emerytowany dyrektor Muzeum Diecezjalnego oraz wykładowca historii sztuki kościelnej. Ksiądz Franciszek jest związany z naszą parafią, od kilkunastu lat odprawiał Mszę św. niedzielną o godz. 18.30, od 25 lat należał do I Wspólnoty Neokatechumenalnej. Na razie nie znamy dnia oraz miejsca pogrzebu. Zostanie on podany na stronie internetowej parafii. Niech dobry Bóg przyjmie Go do swojej chwały.
  2. W sobotę Mszą św. o godz. 18.30 w górnym kościele rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Słowo Boże będzie głosił Ks. Bp Radosław Zmitrowicz z Kamieńca Podolskiego na Ukrainie. Na tę Mszę św. zapraszamy w sposób szczególny wszystkie wspólnoty i grupy działające przy parafii. Szczegółowy program zostanie podany
 w następną niedzielę, a także będzie dostępny na plakatach i stronie internetowej.
  3. W tym tygodniu obchodzimy I Piątek i Sobotę miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę odwiedzimy chorych od godz. 8.00.
  4. Saletyńskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe LA SALETTE TRAVEL, serdecznie zaprasza na pielgrzymkę do Meksyku "Śladami Cristiady". Pielgrzymka odbędzie się w dn.: 11-24 lutego 2018 roku. Zostało jeszcze kilka miejsc. Szczegóły na stronie internetowej Biura.
  5. W dniu dzisiejszym przed naszym kościołem godzinach od 10.00-15.00 w ramach "Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" staną: samochód Caritas 
i wolontariusze Szkolnego Koła Caritas. Nie zbieramy pieniędzy, jedynie dary rzeczowe: żywność o długim terminie przydatności do spożycia, słodycze, zabawki, przybory szkole, książki dla dzieci, ubrania nowe lub w bardzo dobrym stanie 
i czyste, środki czystości. Za przyniesione dary wolontariusze 
przekażą plakietkę z żółtym, uśmiechniętym słoneczkiem.
  6. Remont schodów dobiega końca. Zostało jeszcze wykonanie dachu z blachy nad wejściem oraz rynien. Bardzo serdecznie dziękujemy  za każdą ofiarę złożoną na ten cel.
  7. Od następnej niedzieli będą rozprowadzane świece na wigilijny stół.
  8. Od jutra Msze św. w dzień powszedni będą odprawiane w dolnym kościele.

baner numer konta

Z historii parafii

Dzieje parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie sięgają roku 1931. Znany rzeszowianin, ks. prałat Julian Łukaszkiewicz, z okazji 50-lecia kapłaństwa, w dniu 8 września 1931 roku, zakupił 2 morgi placu przy ul. Dąbrowskiego 59 z zamiarem założenia zakładu wychowawczego i sierocińca dla chłopców zaniedbanych, a pragnących uczyć się rzemiosła. Po zebraniu stosownych funduszy przystąpiono do budowy domu. 13 czerwca 1932 roku dziekan rzeszowski, ks. Michał Tokarski, poświęcił fundamenty pod przyszły zakład wychowawczy.

Czytaj więcej...

pismo swiete