EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 6.30; 8.00; 15.00; 17.00; 18.30
Niedziele: 6.30; 10.00; 12.00 - dolny kościół
8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 14.00; 17.00; 18.30; 20.00 - górny kościół
KRZYZ
Lis 5, 2017

XXXI Niedziela Zwykła

 1. Przypominamy, że do 8 listopada możemy uzyskać odpust za zmarłych czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących,za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 2. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za zmarłych których imiona wypisaliśmy na kartkach wspominkowych po Mszy św. o godz. 17:00
 3. Zapraszamy na poniedziałkowe Msze św. o godz. 18:30 Modlimy się w intencji bliskich i znajomych osób zmarłych z poszczególnych ulic naszej parafii w tym roku i w latach poprzednich:
 • 6 listopada za zmarłych z ulic Dąbrówki, Staszica, Hetmańskiej
 • 13 listopada za zmarłych z ulic Krzywoustego i Piastów, Powstańców Warszawy
 • 20 listopada za zmarłych z ulic Dąbrowskiego, Żwirki i Wigury
 • 27 listopada za zmarłych z ulic Wincentego Pola, Chmaja, Skłodowskiej
 1. W następną niedzielę taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontu. Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na ten cel.
 2. W czwartek Msza św. o godz. 18:00 dla Apostolstwa Modlitwy w kaplicy starego domu.
 3. Przed kościołem możemy nabyć nowy numer Posłańca MBS a w nim nasze parafialne czasopismo Saletyn. Zachęcamy do nabywania
 4. Drugiego listopada zmarł nasz współbrat ks. Czesław Hałgas MS (sr) posługiwał w naszej parafii. Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie

baner numer konta

Z historii parafii

Dzieje parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie sięgają roku 1931. Znany rzeszowianin, ks. prałat Julian Łukaszkiewicz, z okazji 50-lecia kapłaństwa, w dniu 8 września 1931 roku, zakupił 2 morgi placu przy ul. Dąbrowskiego 59 z zamiarem założenia zakładu wychowawczego i sierocińca dla chłopców zaniedbanych, a pragnących uczyć się rzemiosła. Po zebraniu stosownych funduszy przystąpiono do budowy domu. 13 czerwca 1932 roku dziekan rzeszowski, ks. Michał Tokarski, poświęcił fundamenty pod przyszły zakład wychowawczy.

Czytaj więcej...

pismo swiete