EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 6.30; 8.00; 15.00; 17.00; 18.30
Niedziele: 6.30; 10.00; 12.00 - dolny kościół
8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 14.00; 17.00; 18.30; 20.00 - górny kościół
KRZYZ
Czy dobrze się modlicie moje dzieci... La Salette 19 IX 1846

Rowerowe Pielgrzymowanie

Cztery dni na rowerach spędziło 76 pielgrzymów w drodze z Rzeszowa do Dębowca. Zjechali się na to wydarzenie z różnych stron Polski: z Warszawy, z Chorzowa ze Śląska, z Sandomierza, Gorlic, Rzeszowa i okolic, i z wielu innych miejsc.

Ten wspaniały i radosny czas, był dla nich nie tylko wyprawą sportową, ale także rekolekcjami w drodze. Dobra atmosfera, modlitwa, tematyczne konferencje o Objawieniu w La Salette, wspaniali ludzie, wysiłek, kontakt z naturą, cudowne pejzaże, słoneczna pogoda – to wszystko było obecne podczas XVII edycji Górskiej Rowerowej Pielgrzymki z Rzeszowa do Dębowca. Pątnicy opuścili swoje prace, domy, codzienne zajęcia, by spędzić ten czas z Bogiem i z ludźmi, których łączy miłość do Matki Bożej Saletyńskiej i pasja jazdy na rowerze. Niektórzy podróżowali szlakami leśnymi, zmagając się z przeszkodami w terenie, a inni pokonywali kilometry drogą szosową. Nikt jednak nie był sam. Wszyscy sobie towarzyszyli i wspierali.

Każdego wieczoru pielgrzymi zjeżdżali się w jedno miejsce na nocleg: w czwartek do Willi Jezuitów w Starej Wsi; w piątek do Sióstr Sercanek i gospodarstw agroturystycznych w Jaśliskach; w sobotę do Ośrodka Szkoleniowo-Rekreacyjnego Diecezji Rzeszowskiej w Kotani. W tych miejscach była wspólna obiado-kolacja, a następnie konferencja połączona z nabożeństwem. Każdy poranek rozpoczynali eucharystią z homilią nawiązującą do Orędzia Matki Bożej Saletyńskiej. Wszyscy szczęśliwie dojechali do celu - na uroczystą mszę świętą odpustową o g. 11.00 w Dębowcu. Każdy z pątników, oprócz swoich osobistych spraw, omadlał intencje, które zostały przesłane za pośrednictwem strony internetowej www.rowerowa.eu. Wszyscy przedstawili je Matce Bożej w Bazylice w Dębowcu prosząc o wysłuchanie.

Organizatorem wyprawy była Parafia Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie z ramienia której całą pracę wykonały następujące osoby: ks. Franciszek Sikora MS, Rafał i Magdalena Witkowscy oraz Igor Draus. Ponadto wielu pielgrzymów z własnej woli angażowało w rozmaite prace: serwisowanie rowerów, prowadzenie na szlakach, trzymanie grup razem, przygotowanie posiłków, prowadzenie modlitw, oprawę liturgiczną.

To był piękny czas spotkania z Bogiem, który przemawiał do serc pielgrzymów przez Słowo Boże i Orędzie Matki Bożej Saletyńskiej. Czas podziwiania pięknych pejzaży Pogórza Dynowskiego. Czas zawierania nowych znajomości i spotkania z przyjaciółmi. Czas zmagania się z trudnościami i zmęczeniem. Czas, który wielu pragnie powtórzyć za rok. Wszystkich, którzy chcieliby się dołączyć - zapraszamy na kolejną edycję w 2020 roku.

Ks. Franciszek Sikora MS

Galeria

Księgarnia Saletina

msze swiete

spowiedz

siostry saletynki

fundi

Nowy numer Posłańca

ksiegarnia banerek

baner numer konta

Z historii parafii

Dzieje parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie sięgają roku 1931. Znany rzeszowianin, ks. prałat Julian Łukaszkiewicz, z okazji 50-lecia kapłaństwa, w dniu 8 września 1931 roku, zakupił 2 morgi placu przy ul. Dąbrowskiego 59 z zamiarem założenia zakładu wychowawczego i sierocińca dla chłopców zaniedbanych, a pragnących uczyć się rzemiosła. Po zebraniu stosownych funduszy przystąpiono do budowy domu. 13 czerwca 1932 roku dziekan rzeszowski, ks. Michał Tokarski, poświęcił fundamenty pod przyszły zakład wychowawczy.

Czytaj więcej...

pismo swiete