EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 6.30; 8.00; 15.00; 17.00; 18.30
Niedziele: 6.30; 10.00; 12.00 - dolny kościół
8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 14.00; 17.00; 18.30; 20.00 - górny kościół
KRZYZ
Czy dobrze się modlicie moje dzieci... La Salette 19 IX 1846

Spotkanie z ks. Robertem Skrzypczakiem w Rzeszowie

W rzeszowskiej parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej odbędzie się spotkanie ze znanym rekolekcjonistą ks. Robertem Skrzypczakiem, który będzie promował swoją najnowszą książkę pt. „Miłość warta obrączek”.

Spotkanie odbędzie się w piątek 8 czerwca 18.30, w Parafii Matki Bożej Saletyńskiej, ul. Dąbrowskiego 71, w Rzeszowie. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 18.30. Po Mszy św. będzie miała miejsce katecheza i spotkanie z autorem. Będzie można także nabyć książkę w promocyjnej cenie i poprosić księdza Roberta o dedykację.

Nie bez powodu ks. prof. R. Skrzypczak postanowił napisać książkę o małżeństwie, dla małżonków i narzeczonych. Tradycyjna rodzina przeżywa głęboki kryzys instytucjonalny. Rozwody gonią śluby, demon kusi do eksperymentowania - życia w związkach partnerskich, czyli „na próbę”. Można powiedzieć, że toczy się prawdziwa wojna duchowa o rodzinę.

W małżeństwie: „mąż bierze na siebie odpowiedzialność za zbawienie swej żony, i na odwrót. Powołanie do bycia jednym ciałem oznacza, że ciała małżonków, dzięki którym mogą nieustannie przeżywać swe życie jako bezinteresowny dar dla drugiego, nie należy więcej do nich indywidualnie. Podobnie ich wola, racja, plany i ambicje. Są powołani do tego, aby przeżyć życie w doskonałej jedności dwóch inteligencji i dwóch motywacji. Jednakże w jaki sposób można opuścić własne ja, aby się darować drugiej osobie?”.

Na to i na inne pytania postara się odpowiedzieć autor książki, która już dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelników. Patronat medialny nad publikacją objęły redakcje TVP1, Gościa Niedzielnego i tygodnika „Do Rzeczy”. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.globalizacja.org

PLAKAT skrzypczak 02 rzeszow

Księgarnia Saletina

msze swiete

spowiedz

siostry saletynki

fundi

Nowy numer Posłańca

ksiegarnia banerek

baner numer konta

Z historii parafii

Dzieje parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie sięgają roku 1931. Znany rzeszowianin, ks. prałat Julian Łukaszkiewicz, z okazji 50-lecia kapłaństwa, w dniu 8 września 1931 roku, zakupił 2 morgi placu przy ul. Dąbrowskiego 59 z zamiarem założenia zakładu wychowawczego i sierocińca dla chłopców zaniedbanych, a pragnących uczyć się rzemiosła. Po zebraniu stosownych funduszy przystąpiono do budowy domu. 13 czerwca 1932 roku dziekan rzeszowski, ks. Michał Tokarski, poświęcił fundamenty pod przyszły zakład wychowawczy.

Czytaj więcej...

pismo swiete