EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 6.30; 8.00; 15.00; 17.00; 18.30
Niedziele: 6.30; 10.00; 12.00 - dolny kościół
8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 14.00; 17.00; 18.30; 20.00 - górny kościół
KRZYZ
Czy dobrze się modlicie moje dzieci... La Salette 19 IX 1846

Życzenia Świąteczne

Kochani Parafianie i Wy wszyscy mili Goście którzy odwiedzacie naszą stronę internetową!
Przed nami najpiękniejsze święta - Święta Paschalne. To w tych dniach w liturgii Kościoła celebrujemy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie naszego Pana.
W tych dniach w sposób szczególny życzymy Wam odkrycia głębokiego sensu życia  i doświadczenia, że przechodzący Pan ze Śmierci do Zmartwychwstania pokonuje to wszystko co  staje przed nami jako śmierć i nie umożliwia życia w szczęściu. Cierpienie, grzech, słabości  często nas przerastają.
Jednakże,mimo wszystko nie tracimy nadziei. Światło zwycięstwa Jezusa nad śmiercią  taka właśnie nadzieję daje, że On pokona to co dla nas niemożliwe. Życzymy Wam, aby  proste gesty miłości przyniosły tajemniczy udział w zwycięstwie Chrystusa nad śmiercią: MIŁOŚĆ, RADOŚĆ, CIERPLIWOŚĆ, WOLNOŚĆ SERCA.
Aby Zmartwychwstały Chrystus obudził w nas to, co jeszcze uśpione, ożywił to, ci już martwe; niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie do w wolności i wieczności.
Obfitych Łask i Błogosławieństw od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych z radosnym "Alleluja”.

Wielkanoc 2018

W imieniu Księży Misjonarzy Saletynów
                                                                                          Ks. Zbigniew Wal MS

Księgarnia Saletina

msze swiete

spowiedz

siostry saletynki

fundi

Nowy numer Posłańca

ksiegarnia banerek

baner numer konta

Z historii parafii

Dzieje parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie sięgają roku 1931. Znany rzeszowianin, ks. prałat Julian Łukaszkiewicz, z okazji 50-lecia kapłaństwa, w dniu 8 września 1931 roku, zakupił 2 morgi placu przy ul. Dąbrowskiego 59 z zamiarem założenia zakładu wychowawczego i sierocińca dla chłopców zaniedbanych, a pragnących uczyć się rzemiosła. Po zebraniu stosownych funduszy przystąpiono do budowy domu. 13 czerwca 1932 roku dziekan rzeszowski, ks. Michał Tokarski, poświęcił fundamenty pod przyszły zakład wychowawczy.

Czytaj więcej...

pismo swiete