EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 6.30; 8.00; 15.00; 17.00; 18.30
Niedziele: 6.30; 10.00; 12.00 - dolny kościół
8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 14.00; 17.00; 18.30; 20.00 - górny kościół
KRZYZ

Odnowa w Duchu Świętym

„WSPÓLNOTA BOŻEGO CIAŁA” odnowa w Duchu Świętym przy parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie.

Opiekun: ks. Michał Gierut MS

Lider: Tadeusz Domino

Wspólnota powstała w 1998 r. z inicjatywy grupy osób spotykających się na modlitwie. Członkami naszej wspólnoty są osoby w różnym wieku, z rożnych środowisk oraz grup zawodowych. Obecnie wspólnota liczy około 60 osób. Celem wspólnoty jest prowadzenie ludzi do Boga, poprzez otwieranie się na działanie Ducha Świętego oraz Jego dary i charyzmaty, oddawanie czci Trójcy Świętej w modlitwie dziękczynienia, uwielbienia i modlitwie charyzmatycznej.

Budujemy wspólnotę miłości szczególnie przez wspólną Eucharystię, Adorację Najświętszego Sakramentu oraz rozważanie słowa Bożego. W pierwsze piątki miesiąca podczas Adoracji modlimy się o nawrócenie, przebaczenie, modlitwy pokutne oraz o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Jedno spotkanie w miesiącu jest poświęcone Matce Bożej Saletyńskiej, na którym głoszone jest orędzie z La Salette. Organizujemy Seminaria Odnowy Wiary.

Posługujemy modlitwą wstawienniczą we wspólnocie jak również w razie potrzeby w szpitalach, hospicjach i w domach dla obłożnie chorych. Jedna z naszych diakonii posługuje w Zakładzie Karnym. Prowadzimy pogotowie modlitewne poprzez SMS-y oraz członkowie wspólnotowej Róży Różańcowej modlą się w podanych intencjach. Bierzemy czynny udział w „życiu” parafialnym.
Organizujemy Wieczory Uwielbienia, Wigilię Zesłania Ducha Świętego, prowadzimy Adorację podczas Jerycha, przy Grobie Pańskim oraz Drogę Krzyżową.

dowiedz się więcej...

msze swiete

spowiedz

baner numer konta parafia

fundi

Z historii parafii

pismo swiete
Dzieje parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie sięgają roku 1931.
Znany rzeszowianin, ks. prałat Julian Łukaszkiewicz, z okazji 50-lecia kapłaństwa, w dniu 8 września 1931 roku, zakupił 2 morgi placu przy ul. Dąbrowskiego 59 z zamiarem założenia zakładu wychowawczego i sierocińca dla chłopców zaniedbanych, a pragnących uczyć się rzemiosła.
Po zebraniu stosownych funduszy przystąpiono do budowy domu.
13 czerwca 1932 roku dziekan rzeszowski, ks. Michał Tokarski, poświęcił fundamenty pod przyszły zakład wychowawczy.

Czytaj więcej...